Бекер: Ѓоковиќ? Па тој е како Супермен!

Германскиот легендарен тенисер и најмлад освојувач на најпрестижното тениско натпреварување, Вимблдон, Борис Бекер, вели дека играта на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е неверојатно добра и дека нема никакви слабости во истата.
„Ѓоковиќ е неверојатно добар, не можете да оспорите дека тој има издржливост како Супермен“.
Легендарниот тенисер смета дека Ѓоковиќ има мала нијанса на предност во однос на Енди Мареј пред претстојното финале кое ќе се одигра утре на Вимблдон.
„Ова е финале кое сите го чекавме. Замислете како Ѓоковиќ и Мареј играа во претходните година дена и ќе кажете дека тоа е одличен избор“ вели Бекер.Германскиот легендарен тенисер и најмлад освојувач на најпрестижното тениско натпреварување, Вимблдон, Борис Бекер, ве

Пронајдете не на следниве мрежи: