Белата куќа ќе биде мала за семејството Трамп. Погледнете во каков замок живеат сега!

Импресиите по победата на Трамп сѐ уште не се смирени, но факт е дека низ Белата куќа победоносно ќе чекори тој. Еве каков дом напушта.Меланија Трамп, дезајнерка за накит и поранешна манекенка, потекнува од Словенија. Ја почна врската со Доналд Трамп 1998 година, една година подоцна јавно проговорија за својот однос. Новата прва дама важи за една од најубавите жени на светот.
Со манекенство почнала да се бави на 16 години, а студирала уметност на Љубљанскиот универзитет. Потоа заминала во Милано, а потоа во Париз. Во Њујорк се преселила во 1996 година.
Доналд и Меланија се венчаа 2005 година, а на церемонијата, помеѓу останатите, присуствувале и блиските пријатели Бил и Хилари Клинтон.
Donald Trump apartment by coolPickМеланија Трамп, дезајнерка за накит и поранешна манекенка, потекнува од Словенија. Ја почна врската со Доналд Трамп 1998 година, една година подоцн

Пронајдете не на следниве мрежи: