Берлускони му подари урнебесен подарок на Путин

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони на својот пријател, претседатело на Русија Владимир Путин, му подари рачно изработна прекривка за кревет.На постелината е отштампаа фотографија од весниците на која тие двајца срдечно се ракуваат, додека во позадина се прикажани непрепознатливи туристички атракции од Италија и Русија. Берлускони во саботата допатувал во Русија за да му го честита 65-от роденден на Путин.
На постелината е отштампаа фотографија од весниците на која тие двајца срдечно се ракуваат, додека во позадина се прикажани непрепознатливи туристи

Пронајдете не на следниве мрежи: