Без ботокс: Природна маска која ќе ја подмлади Вашата кожа

Loading...

Ботоксот е популарна метода за елиминирање на брчките, но истата носи и одредени ризици.Затоа, без болка и страв дека Вашето лице ќе изгледа деформирано, испробајте ја оваа алтернативна метода која воопшто не е штетна за кожата. 
Со тоа што скробот е докажано делотворен против брчките и е составен дел на многу “anti age” козметички препарати, Вие можете да го користите во домашна варијанта.
Сè што треба да направите е да помешате неколку лажички брашно од компир со вода, а потоа можете да додадете сок од морков, мед, маслиново масло или било кој друг природен “препарат” по Ваша желба.
Маската нанесете ја на лицето и држете ја околу 20 минути, а потоа исплакнете и измијте го лицето со оризова вода.
Ќе се уверите и самите во резултатите по неколку употреби.Затоа, без болка и страв дека Вашето лице ќе изгледа деформирано, испробајте ја оваа алтернативна метода која воопшто не е штетна за кожата. 

loading...