Битолчанец паднал од кров и починал

Loading...

С.М.(1935) од Битола, вчера околу 11 часот, додека менувал ќерамиди на покривот од викендичката во село Стрежево, изгубил рамнотежа и паднал од покривот на првиот спрат, од околу седум метри висина, при што веднаш починал.Екипа на Итна помош констатирала смрт. Со согласност на Јавно обвинителство, телото на починатиот не е дадено на обдукција.Екипа на Итна помош констатирала смрт. Со согласност на Јавно обвинителство, телото на починатиот не е дадено на обдукција.

loading...