БОЛЕСТА ЗЕДЕ ДАНОК: Популарна светска пејачка се наоѓа на смртна постела!

Loading...

Поп дивата Шер во текот на животот се зарази со опасен вирус кој сега го зеде својот данок и таа се наоѓа во сѐ полоша состојба.Во осумдесеттите години, таа се заразила со Епстејн-Баров вирус, кој е вид на херпес и кој може да предизвика неколку вида на рак, пренесува „National Enquirer“.
Шер поради овој вирус морала да направи подолга пауза, а големото враќање на сцената го направи пред три години со албумот „Closer to the truth“, како и со турнејата „Dressed to kill“. Но, пејачката набрзо морала да ја откаже серијата концерти бидејќи вирусот повторно ја нападнал.
Таа даде милиони долари за да се ослободи од вирусот, но нејзината борба не вродила со плод и денеска Шер се наоѓа во лоша состојба, а како што открива извор, таа е свесна дека крајот наближува, но не сака никого да оптоварува со болеста.

„Таа сака да почине на мира и не сака никого да оптоварува со своите проблеми“ – изјавил изворот.
Бидејќи е свесна поради сериозноста на болеста, Шер решила да им го остави своето мултимилионско богатство на семејството.
„Шер сака да ги реши несогласувањата со семејството и сака да биде сигурна дека сите по нејзината смрт ќе бидат станбено и финансиски обезбедени“.Во осумдесеттите години, таа се заразила со Епстејн-Баров вирус, кој е вид на херпес и кој може да предизвика неколку вида на рак, пренесува &bdquo

loading...