Болт испрати порака до Дејвид Мојс и навивачите на Манчестер Јунајтед

Брзоногиот атлетичар Усеин Болт, кој во јавноста е познат и по тоа што е огромен навивач на англискиот премиерлигаш, упати порака до тренерот и навивачите на овој тим.„Дејвид, ни треба креативец во екипата, играч од средината на теренот кој може да испрати добар пас и да креира добри и изгледни прилики“ му кажа најбрзиот човек на светот на тренерот на Манчестер Јунајтед.
Инаку екипата на Манчестер Јунајтед немаше баш солиден старт во новата сезона во Премиер Лигата, по три одиграни кола, екипата на Манчестер Јунајтед се наоѓа на 7-мата позиција и освои само 4 бодови, а последниот пораз од Ливерпул мошне тешко им падна на навивачите на овој тим.
Видео-пораката можете да ја погледнете ТУКА.„Дејвид, ни треба креативец во екипата, играч од средината на теренот кој може да испрати добар пас и да креира

Пронајдете не на следниве мрежи: