Бомба на аеродромот во Софија. Полицијата се обидува да ја деактивира!

Пронајдена е бомба пред најголемиот аеродром во Бугарија.Властите успеале да евакуираат дел од аеродромот во Софија, откако пред него наводно била пронајдена бомба.
„Експлозивна направа е пронајдена во комбе паркирано пред аеродормот“, изјавила портпаролката на аеродромот Даниела Велева.
Според нејзините зборови, полицијата и понатаму се обидува да ја деактивира бомбата.
На фотографиите се гледа робот кој се обидува да ја извлече сомнителната направа и да ја пренесе на побезбедна локација.

Робот изнася багажа от буса. Следете на живо по @Kanal3_TV ситуацията от #летище #София https://t.co/YOxsJKO5S7 pic.twitter.com/wmiFKAl9cz
— Канал 3 (@Kanal3_TV) December 1, 2015
Властите успеале да евакуираат дел од аеродромот во Софија, откако пред него наводно била пронајдена бомба.
„Експлозивна направа е пр

Пронајдете не на следниве мрежи: