Бомбаш самоубиец уби двајца фанови на Реал и Атлетико Мадрид додека траеше натпреварот

Самиот напаѓач загинал во нападот, а уште тројца други се ранети.Бомбаш самоубиец со автомобил-бомба се паркирал пред едно кафуле во Џоса, Нигерија, каде фанови на фудбалските клубови го следеле синоќешниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.
Неговото возило експлодирало пред време, што спречило поголема трагедија, бидејќи се претпоставува дека напаѓачот сакал со возилото да влета во кафулето и да го крене во воздух.
Во нападот загинаа три лица, меѓу кои и самиот напаѓач, а уште тројца се потешко повредени. Ниту една терористичка организација се уште не ја презела одговорноста за нападот.Бомбаш самоубиец со автомобил-бомба се паркирал пред едно кафуле во Џоса, Нигерија, каде фанови на фудбалските клубови го следеле с

Пронајдете не на следниве мрежи: