Бран емоции: Роналдо се сретна со тинејџер кој се разбуди од 3-месечна кома по негов даден гол!

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, имаше емотивна средба со полскиот тинејџер Давид Павлачик кој помина три месеци во кома, а се разбудил во моментите кога португалскиот голгетер постигнал погодок.Роналдо се сретнал со семејството на малиот Павлачик и сите тие му беа специјални гости на дуелот против Легија.
Тинејџерот кобната несреќа ја имало во 2013 година, кога возејќи велосипед, бил удрен од автомобил. Давид тогаш паднал во кома и цели три месеци не се разбудил, сѐ додека не слушнал коментарот како реагира на гол кој го дал Португалецот.
Сега Давид имаше можност и во живо да се запознае со својот фудбалски идол.Роналдо се сретнал со семејството на малиот Павлачик и сите тие му беа специјални гости на дуелот против Легија.
Тинејџерот кобната несреќа

Пронајдете не на следниве мрежи: