Братучедот на Шеќеринска го бранеше Заев за селфито во Диво Насеље!

Loading...

Братучедот на Радмила Шеќеринска, Никола Наумовски го гостувањето во отвореното студио во ТВ Нова истакна дека ништо лошо во тоа што лидерот на СДСМ Зоран Заев се сликал во Диво Насеље, ден по терористичкиот напад во кој 8 македонски бранители ги загубија животите.-Господинот Заев заедно се фотографираше со јатаците, му вели Ацо Станковски на Наумовски.
-Па што, сте го виделе Груевски по чорапи во џамија? А, Заев да се слика со млади дечки е проблем? Па, што ако се смеат (за Заев во Диво Насеље), зарем насмевката е забранета?, реплицираше Наумовски.-Господинот Заев заедно се фотографираше со јатаците, му вели Ацо Станковски на Наумовски.
-Па што, сте го виделе Груевски по чорапи во џам

loading...