Бразилска спортистка оствари слаби резултати поради маратонски секс

Секс скандал ги стресе игрите во Рио. Една од најсексапилните натпреварувачки на Олимпијадата беше избркана откако се покажа дека ги поминувала ноќите со кајакарот Педро Гонсалвеш.Бразилката Ингрид Оливеира се натпреварува во дисциплината скокови во вода.
Медиумите соопштија дека таа дури и ја замолила партнерката во скокови и цимерка во Олимпиското село Џована Педроса да ја ослободи собата, за да ѝ биде на располагање.
За случајот се разбрало недела дена подоцна.
Малку потоа, Ингрид и Џована го започнаа натпреварувањето. Таму се пласираа на последно место, по што следеа критики од страна на локалните медиуми.
За секс маратонот се разбрало од Педроса, која се пожалила на бразилскиот Олимписки комитет што се случило и каква била причината за слабите резултати.
Во одговорот Ингрид изјавила: „Се случуваат такви работи“.

Após polêmica na Vila, Ingrid Oliveira desabafa: “Todo mundo erra” #RBSRio16 #Rio2016 https://t.co/kA36w9I1SJ pic.twitter.com/FI3BlCyijq
— Zero Hora (@zerohora) August 11, 2016
Бразилката Ингрид Оливеира се натпреварува во дисциплината скокови во вода.
Медиумите соопштија дека таа дури и ја замолила партнерката во

Пронајдете не на следниве мрежи: