Брдаровски се враќа во Пелистер?

Низ социјалните мрежи на големо се шпекулира дека фудбалерот на Работнички, Владица Брдаровски е се поблиску до враќање во Пелистер.Инаку младиот и талентиран дефанзивен фудбалер на Работнички, во тимот од Дебар Маало е од пред две сезони, имаше 22 настапи за скопскиот тим, без постигнат гол.
Член беше на младата селекција на Македонија каде забележа 17 настапи, притоа постигнувајќи и еден погодок, додека пак за сениорската селекција има еден настап.
Инаку, 21-годишниот Брдаровски е дете на Пелистер, потекнува од младите погони на битолскиот тим.
Фото: FKRABOTINCKI (Од презентацијата на Брдаровски во Работнички)
print screen (Youtube)Инаку младиот и талентиран дефанзивен фудбалер на Работнички, во тимот од Дебар Маало е од пред две сезони, имаше 22 н

Пронајдете не на следниве мрежи: