Бренда остана без коса! Познатата актерка се бори со РАК НА ДОЈКА!

Актерката Шенон Доерти, ја избричила главата во текот со борбата против ракот…Поранешната ѕвезда на Беверли хилс, открила дека боледува од рак на дојка минатата година.
Актерката за „Пипл“ изјави дека вќе прима терапија, се обидува да се храни здраво, да вежба и да остане позитивна.
Доколку третманот не помогне, Доерти може да направи и мастектомија.

– На крајот на краиштата тоа се само гради, зар не? Мислам, ги сакам, мои се, убави се, но повеќе би сакала да сум жива и да остарам со својот сопруг – рече неодамна во гостувањето кај доктор Оз.Поранешната ѕвезда на Беверли хилс, открила дека боледува од рак на дојка минатата година.
Актерката за „Пипл“ изјави дека вќе

Пронајдете не на следниве мрежи: