Британија: Уапсени уште двајца мажи во врска со нападот во метрото

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро.Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 луѓе, се веќе петмина.
Двајца од осомничените на 48 и 30 годишна возраст биле приведени во Њупорт, а едно 25-годишно момче е уапсено синоќа во велшкиот град.
 Вкупниот број на уапсените за нападот, во кој беа повредени 30 луѓе, се веќе петмина.
Двајца од осомничените на 48 и 30 годишна возраст бил

Пронајдете не на следниве мрежи: