Британската полиција денеска уапсила уште едно лице во врска со нападат во Манчестер

Британската полиција денеска соопшти дека уапсила уште едно лице во врска со нападот на концерот на пејачката Аријана Гранде во Манчестер на 22 мај, при што загинаа 22 лица.Со најновото апсење, бројот на приведени лица под сомнеж за поврзаност со терориситчкиот напад се искачи на 11.
Засега нема детали за идентитетот на уапсениот.
Одговорност за нападот презеде џихадиситчката група Исламска држава (ИД).Со најновото апсење, бројот на приведени лица под сомнеж за поврзаност со терориситчкиот напад се искачи на 11.
Засега нема детали за идент

Пронајдете не на следниве мрежи: