Британската премиерка е на безбедно место

Британската премиерка Тереза Меј е на безбедно место откако напаѓачот беше застрелан во близина на Парламентот од полицијата.Портпаролот на Меј не одговори каде била премиерката за време на нападот.
Безбедносни извори наведоа дека се уште не е познат мотивот за нападот.
Најмалку десет лица се повредени денеска во напад, изведен пред британскиот Парламент.
Еден британски полицаец е нападнат со нож, а напаѓачот е ликвидиран.
Зградата на Парламентот во Лондон е блокирана од страна на полицијата.
На повредените лица им е укажана лекарска помош.Портпаролот на Меј не одговори каде била премиерката за време на нападот.
Безбедносни извори наведоа дека се уште не е познат мотивот за на

Пронајдете не на следниве мрежи: