БРУТАЛЕН ХОРОСКОП: Бикот е досаден, Овенот болно посесивен, Рибите кукавици!

Loading...

Ова е најискрениот хороскоп што некогаш ќе го прочитате.  Ако не можете да се справите со вистината за себе, не го читајте. Особено ако сте риби, ќе плачете со денови …Овен

Само вие продолжете да живеете во верувањето дека сте безгрешни… Мислите дека секогаш сте во право, а всушност сте болно посесивни и лицемерни. На другите им ја скратувате слободата, а вашата себично ја браните. Во вас нема ниту трага од нежност.
Бик

Ви се здодевни до неподносливи граници, но и понатаму. Кога имате цел, вашата упорност ги убива луѓето во поим. Кога сте лути, тотално полудувате и сте во можност да пробиете челик со вашите рогови.  Вашите налети на бес имаат потреба од стручен надзор – во лудница.
Близнаци

Најобично предавници и озборувачи. Живот не би ви имал смисла без интриги и сплетки. Површни сте и постојано сте во потрага по некој кој ќе се грижи за вас, бидејќи вие не сте во можност да живеете самостојно.
Рак

Ах, какви осветољубиви гадови. Живеете по принципот „кој чекал, дочекал“ оние кои чекаат”, и штом еднаш ќе ја дочекате можноста за одмазда, се претворате во чудовиште и садист. Вие многу добро знаете да ги наплатите вашите пролеани солзи.

 Лав

Арогантен, нарцисоиден, полн со себе- да тоа сте вие. Желни сте за внимание, а всушност сте искомплексирани и бедни.
Девица

Потполно опседнати со чистота и уредност – но не на позитивен начин. Ги излудувате сите луѓето не сакаат да ви доаѓаат на гости. Кој вас и љубовта е пресметана, ладни сте и бездушни.
Вага

Вие сте мрзливи до таму што дури ви е тешко да одите во тоалет. Се излежувате и избегнувате било каква одговорност, особено сте иритирачки неодлучни.
Шкорпија

Живеете за одмазда. Вие сте ужасно деструктивни. Кога нешто не ви оди како што сте си замислувале, подготвени сте сè да уништит и кога ќе потонете, себично влечете сè со себе.

 
Стрелец

Лицемер. Вие сте полни со пороци, но сакате да се претставувате како моралната вертикала и на сите околу вас да им држите проповеди. Емотивно вие сте многу нестабилни и никогаш не знаете што сакате.
Јарец

Потполно бездушни и себични. Дури и вашите најблиски понекогаш се прашуваат дали имате било какви чувства. За успех во вашата кариера, вие сте во состојба да ја продадете и сопствената мајка, емционално сте целосно неписмени.
Водолија

Себични до крај. Мислите само на себе и никогаш да не се откажувате од мешање во животите на другите луѓе. За сè ги обвинувате другите затоа што, се разбира вие сте совршени.
Риби

Толку многу лелекаат и се жалите што веќе сте им станале  одвратни на луѓето. Сфатете дека со самосожалување нема да си помогнете. Не сте во можност да живеете самостојно, бидејќи само лелекате, наместо да преземете нешто. А кога ќе треба да се соочите со проблем, само бегате. Вие сте проклети кукавици.Овен

loading...
Loading...