Бурни реакции на Фејсбук по селфито на Заев: „После ова ниеден Македонец нема да гласа за тебе…“

Поставената фотографијата на Фејсбук на лидерот на СДСМ Зоран Заев од арената „Филип Втори“ каде вчера Шкендија го одигра натпреварот против белгиски Гент, предизвика бурни реакција на социјалната мрежа. Граѓаните го прашуваат дали некогаш дошол да ги бодри Вардар или Работнички или пак присуствувал на вчерашниот натпревар во обид да собере некој политички поен.Корисниците на Фејсбук се револтирани од тоа дека Заев присуствувал таму каде Македонија се понижува, каде се вееле знамиња на голема Албанија, УЧК, и знамиња со ликот на балистот убиец на партизаните, Џемо Хаса. Истите му порачуваат дека Македонците тоа нема да го заборават и нема да му простат.
 

Корисниците на Фејсбук се револтирани од тоа дека Заев присуствувал таму каде Македонија се понижува, каде се вееле знамиња на голема Албанија, УЧК

Пронајдете не на следниве мрежи: