Чај за слабеење од три состојки предизвика глобално лудило: Резултати веќе по 24 часа!

Промените ќе ги почувствувате веднаш, а веќе по седум дена ќе изгубите и  до  8см во обем на половината.Рецептот за слабеење од само три  состојки предизвика глобално лудило, поготово затоа што се повеќе девојки  го пробале овој чај и имаат само  пофални  зборови  за оваа собршена комбинација, која делува за 24 часа!
Се  што  ви  е потребно  е зелен чај, цимет и  ловоров лист!
Подготовка:
Зовријте 800 мл вода, тргнете ја од огнот, па додајте 1 стапче цимет, 3 ловорови листа и рамна супена лажица зелен чај. Поклопете и оставете да отстои, а потоа процедете.
Примена: Кога е во прашање метаболизмот важно да знаете е дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш после будењето. Значи, првата чаша од овој чај испијте ја на празен желудник. Втората веднаш по појадокот, а третата навечер, пред спиење.
Со три чаши чај дневно видливо ќе ослабете, особено на критичните места како стомакот, колковите и задникот, а првите резултати се видливи после една недела. Оние кои веќе го пробале магичниот напиток велат дека првите резултати се гледаат после 24 часа, како што е подобро варење, а после првата седмица се губат околу 8 см во половината!
Сите три состојки одлично согоруваат масти и го забрзуваат метаболизмор, а се подразбира дека при тоа треба да внимавате на исхраната и, нормално, да имате умерена физичка активност.Рецептот за слабеење од само три  состојки предизвика глобално лудило, поготово затоа што се повеќе девојки  го пробале овој чај и имаат

Пронајдете не на следниве мрежи: