Цеца доби Оскар на популарноста

Loading...

Српската фолк пејачка Цеца Ражњатовиќ, пред две вечери, на доделувањето на на награди на Црногорската Културна Мрежа (ЦКМ) доби награда за популарност.
Црногорците ја нарекуваат оваа нагрда Оскар и ја доделуваат во различни категории. Меѓу другите познати ѕвезди кои заминаа дома наградени, беа и Шако Полумента и Зоран Калезиќ.
Наградата за популарност ја означи Цеца како најпозната пејачка на Балакнот, оставајќи ги зад себе Северина, Јелена Розга и Индира Владиќ, номинирани во истата категорија. 
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Српската фолк пејачка Цеца Ражњатовиќ, пред две вечери, на доделувањето на на награди на Црногорската Културна Мрежа (

loading...