Цеца призна: „Осамена сум ми недостасува љубов!“

Loading...

За српските медиуми Цеца открила дека е осамена, бидејќи веќе подолг временски период нема емотивен партнер кој би се грижел за неа.Пејачката признала дека во 2014 година планира малку повеќе да одмора, се со цел да се посвети на средување на приватниот живот, а веќе во 2015 година планира да сними нов материјал и албум.
– „Кога имаш среќа имаш се, а јас знам да бидам среќна и кога сум осамена. Фасцинирана сум од фактот што луѓето се расположени и среќни на моите концерти. Доказ за тоа беше Ушче. По концертот не можев да заспијам од возбуда. Бев обземена со радост, среќа и задоволство. И понатаму ме обзема истото чувство на среќа кога ќе се присетам на таа ноќ. За тоа вреди да се живее”, изјавила Цеца и рекла дека следниот месец веќе се планира да излезе и видеозаписот за дуетскиот сингл со Оливер Мандиќ, Време за љубав истиче”, во кој таа се појавува ќелава.

 
– „Видов дека најавата за спотот крена многу прашина поради маската која ја носам на глава. Со тоа што сум ќелава на спотот сакавме да покажеме дека не е страшно и кога немате коса. Има многу луѓе кои поради разни болести ја изгубиле косата и јас сочувствувам со нив. Сакав на тој начин да им дадам поддршка”, открила пејачката и додала дека она што во животот и недостасува е љубовта која едвај чека да ја доживее.
За разлика од Цеца, нејзиниот син Вељко ја пронајде својата љубов Маша, а прстенот за својата сакана, го одбрала „среќната свекрва“- Цеца Ражњатовиќ.
Дали таткото на Маша го сака за зет Вељко Ражњатовиќ погледнете на следниот ЛИНКПејачката признала дека во 2014 година планира малку повеќе да одмора, се со цел да се посвети на средување на приватниот живот, а веќе во 2015 год

loading...
Loading...