Чех: Руни го гледам во Челзи

Голманот на англискиот премиерлигаш Челзи, Петр Чех, во изјава за медиумите вели дека напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни, веќе го гледа во дресот на Челзи.
„Го гледам во дресот на Челзи. Сосема нормално е да играчите ги менуваат клубовите. Тој имаше фантастична кариера во Манчестер Јунајтед, но некогаш ви е потребен нов предизвик. Тој е одличен играч и би бил добредојден во нашиот тим, но во овој момент тој не е играч на Челзи. Ќе видиме што ќе се случи…“ изјави Чех.
Се чини дека приказната со Кавани за трансфер во Челзи ќе остане само шпекулација, па така тимот од Лондон ќе се фокусира на Роберт Левандовски и Вејн Руни.Голманот на англискиот премиерлигаш Челзи, Петр Чех, во изјава за медиумите вели дека напаѓачот на Манчестер Јунајтед,

Пронајдете не на следниве мрежи: