ЦЕЛ РЕГИОН Е ЗГРОЗЕН: Девојчиња претепале врсничка поради…

Три девојки, родени во 2000. година, брутално претепале нивна врсничка во организирана тепачка пред тениските терени во српскиот град Крушевац.Снимката од тепачката е направена со мобилен телефон, а според неофицијалните информации, постои и видео запис за продолжение од тепачката во која главни актери се истите девојки.
Причината поради која девојките ја тепале врсничката биле нејзината облека и надоградените нокти.
Девојката го извлекла подебелиот крај. Таа се здобила со повреда на носот и хематом под окото и сѐ уште се наоѓа во болница. Една од учесничките во тепачката тренира бокс, а другата кик-бокс.
Најтрагично е што околу нив се наоѓале и други врсници, кои не мрднале со прст за да ја прекинат тепачката.
Јавноста ја шокираше изјавата на еден професор за кривично право, во која објаснил дека со оглед на фактот што станува збор за 15-годишни девојчиња, постои голема веројатност тие да се соочат со воспитни мерки. Санкцијата би била потешка да беа само една година постари.
Во прилог може да го погледнете видеото од тепачката: Снимката од тепачката е направена со мобилен телефон, а според неофицијалните информации, постои и видео запис за продолжение од тепачката во која

Пронајдете не на следниве мрежи: