Челси нуди цело богатство за Руни

Челси понуди неверојатни 70 милиони евра за играчот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.
Доколку фудбалерот ја прифати понудата, тој би останал најскапо платен играч во Премиер лигата со годишна плата од 14 милиони евра.
Менаџерот Мојс изјави дека Руни не е на продажба и дека останува на „Олд Трафорд“ и покрај желбата на англискиот репрезентативец да го напушти клубот. Во летниов преоден рок интерес за Руни покажува и Баерн Минхен, Арсенал, Барселона, ПСЖ…
Медиумите во Англија информираат дека последната понуда од Челзи и Мурињо ги ставила на мислење челниците на Манчестер со оглед на фактот дека според договорот, Руни има само уште една сезона обврски кон клубот, а потоа ќе биде слободен играч и ќе може да си замине без оштета.Челси понуди неверојатни 70 милиони евра за играчот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.

Пронајдете не на следниве мрежи: