Цепелин и гол на Будимир- Еве како коментаторот со солзи и без здив ја прогласи победата на Кометал

Македонската ракометна јавност вчера го доби новиот историски датум кој ќе биде врежан многу години во нивните сеќавања, тоа е 4 јуни, покрај досегашниот 19 мај-датумот кога Кометал Ѓорче Петров стана европски првак.Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони-ова не е сон ова денес е реалност.
Нашите ракометари вчеравечер во финалето во инфаркт завршница го совладаа ПСЖ со 24:23. Победничкиот гол го постигна Иван Чупиќ на само две секунди до крајот на мечот.
Но Македонија никако не го заборава и 19 мај кога за прв пат ракометарките на Кометал станаа европски прваци, а еве каква беше атмосферата во далечната 2002 година.
Коментаторското „ежење“ започнува од 9:00, уживајте.
 
Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони-ова не е сон ова денес е реалност.
Нашите ракометари вчеравечер во финалето во и

Пронајдете не на следниве мрежи: