Червар: Македонија има далеку најмодерен стадион на Балканот

-На сите им покажаа како треба да се работи. Можеби не се богати како ПСЖ, но докажаа дека без посериозни вложувања и без долгорочни планови никаков успех од повисок ранг не е можен, е дел од одговорот на хрватскиот стратег.Во Хрватска немаме ниту пристоен градски фудбалски стадион, а не па нешто повеќе. Знаете каде Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе го играат натпреварот од Суперкупот сега во август? Во Скопје, кој има далеку најмодерен стадион на Балканот. Ние се зафркаваме со нив и велиме дека за нас се политички нестабилна земја, вели Червар.
На прашање на новинарот, Червар објаснува како победата на Вардар е прекрасна работа за ракометот.
-На сите им покажаа како треба да се работи. Можеби не се богати како ПСЖ, но докажаа дека без посериозни вложувања и без долгорочни планови никаков успех од повисок ранг не е можен, е дел од одговорот на хрватскиот стратег.Во Хрватска немаме ниту пристоен градски фудбалски стадион, а не па нешто повеќе. Знаете каде Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед ќе го играат натпрев

Пронајдете не на следниве мрежи: