Четири начини да се спасите од влага во вашиот дом

Loading...

Влага и мувла во домот, се најголем кошмар на секое семејство, но постојат природни и лесни наини да се спасите од нив, еве неколку: Масло од чајно дрво
Во шишенце измашајте 450 милилитри вода и две лажици масло од чајно дрво, добро помшајте и испрскајтре на зафатеното место. Не пребришувајте со крпа туку оставете да отстои. Треба да знаете дека мирисот е прлично интензивен и ч се задржи во вашиот дом неколку дена, па најдобр е да го направте тоа пред да одите некаде на неколку дена.
Алкохолен оцет
Ставете во шишенце и попрскајте на зафатената област и оставете да отстои. За да не ви мириса оветот може да ставите и неколку капки етерично масло или лимон.
Сода бикарбона
Таа сама по себе е одлична за чистење, помешајте со вода или оцет и со крпа исчистете ја мувлата.
Семки од грејпфрут
Во 450 мл вода додадете 20 капки масло од семки од грејпфрут, промешајте и испрскате. Нека отстои, нема потреба од пребришување со крпа. Масло од чајно дрво
Во шишенце измашајте 450 милилитри вода и две лажици масло од чајно дрво, добро помшајте и испрскајтре

loading...
Loading...