Четири погодоци на Лазаров за Барселона

Кире Лазаров постигна четири голови за Барселона на натпреварот со Таубате.Барселона мошне добро настапува на мундијалот за клубови кој се одржува во Доха, совладан е бразилскиот и јужноамерикански првак Таубате, со резултат 32-18.
Нашиот репрезентативец, Кире Лазаров, постигна четири гола на овој натпревар, а притоа реализираше и една асистенција.
Барселона обезбеди полуфинале на овој мундијал, а веќе е сосема јасно е дека оваа екипа составена од одлични играчи ќе има големи амбиции во европските натпреварувања оваа сезона.Барселона мошне добро настапува на мундијалот за клубови кој се одржува во Доха, совладан е бразилскиот и јужноамерика

Пронајдете не на следниве мрежи: