Четири тајни која секоја жена мора да ги знае за нејзиниот партнер

Loading...

Иако често се шегуваме за нив дека многу едноставни, мажите можат да бидат полни со изненадувања кои се всушност многу сложени. Еве неколку тајни кои можат да го просветлат патот до неговото срце или кревет.

1. Се плаши дека ќе ве разочара
Не се мисли на емоционално разочарување, туку на сексуално. Иако се фалат што можат и што знаат, тие вообичаено не разговараат за секс. Не детално, како жените. Таа со пријателките ќе ги сподели сите детали, додека тоа е премногу за мажите.Мажите знаат дека жените се отворени. Тоа во нив буди стрес и притисок дека не се доволно добри. Уште ако почне да размислува за вашиот бивши дали е подобар од него знаете дека мора да се потрудите да го разубедите без разлика која е вистината.

2. Потребна му е пофалба
Имајте на ум дека мажите сакаат да победуваат, а тоа значи дека тој може да ви приушти оргазам ( или повеќе ). Немојте да се срамите да покажете колку уживате затоа што вашите воздивнувања на него ќе делуваат како уље на оган.

3. Жените целулит, мажите пенис

Како што жените мислаат дека е крај на светот ако им се види целулитот, така и на мажите им е страв од сентиметрите на нивниот пенис.Без разлика колку ви бара да му кажете дали е најнадарен од сите ваши партнери, кажете му го тоа што сака да го слушне.

4. Брадавиците не се забранета зонаАко мислите дека само жените имаат осетливи брадавици, се лажете. Мажите обожаваат масажа на градите, а на многу тоа им е и омилен дел од телото. Тоа е место идеално за масажа со уље или пак лосион за тело. Грицкајте и штипкајте му ги брадавиците. Пазете да не бидете прегруби за да не предизвикате непријатност наместо да го напалите партнерот.

Извор.lady.мк
Иако често се шегуваме за нив дека многу едноставни, мажите можат да бидат полни со изненадувања кои се всушност многу сложени. Еве неколку

loading...