Црна Гора подготвена да и помогне на Македонија

Во телефонски разговор со претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, сочувство за настраданите во вчерашното невреме упати и претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ.Како што соопшти Кабинетот на Иванов, Вујановиќ истакнал дека Црна Гора е подготвена, во рамки на можностите, да ги стави на располагање своите капацитети за помош на Република Македонија и нејзините граѓани околу снирање на последиците од временската непогода.Како што соопшти Кабинетот на Иванов, Вујановиќ истакнал дека Црна Гора е подготвена, во рамки на можностите, да ги стави на располагање своите кап

Пронајдете не на следниве мрежи: