Црногорец смртно ја претепал својата малолетна ќерка со лопата

Денес црногорската полиција го уапсила 39 годишниот М.А поради сомневање дека смртно ја претепал својата ќерка.
Управата на полицијата во Црна Гора навела дека убиството се случило во семејната куќа во населбата Коник.Досегашната криминалистичка обработка на податоците упатува на тоа дека осомничениот повеќе пати ја удрил девојката со рачка од лопата и со тупаници во глава.
Телото на малолетничката е пренесено на обдукција.Денес црногорската полиција го уапсила 39 годишниот М.А поради сомневање дека смртно ја претепал својата ќерка.

Пронајдете не на следниве мрежи: