Чудесен мелем кои ги лечи сите болести!

Loading...

Мелемот лечи бронхитис, опекотини, отворени рани, воспаление на јајниците…Имено, кремата е едноставна за подготовка…
1 јајце
400 мл билковито масло (маслиново или слично)
40 грама пчеличен восок…
Во сад прво ставете го маслото па потоа ставете малку восок, кога ќе почне да „пуцка“ додадете го целиот восок. Кога ќе започне да пени тргнете го од оган.
Кога ќе се сталожи повторно ставете го на оган. Додадете го јајцето, кога смесата ќе потемни целосно, тргнете го од оган и оставете да се олади 20 мин. Ставете во сад.
Може да ја чувате 10 месеци.
Ако ја користите за  синуси доволна ви е само една капка( секако прво треба да ја доведете во течна состојба) на ден. Доколку ја користите за бронхитис тогаш ви е доволна половина лажичка на ден.
 Имено, кремата е едноставна за подготовка…
1 јајце
400 мл билковито масло (маслиново или слично)
40 грама пчеличен восок.

loading...
Loading...