Чудесна напивка за рамен стомак!

Надуен и тврд стомакот е проблем што повеќето жени и мажи се борат на дневна основа, а е предизвикан од храна и пијалоци кои во текот на денот ги внесуваме во нашето тело.Дали сакате да имате рамен стомак, а притоа да уживате во вкусен и хранлив десерт пробајте го ова фрапе од ананас.
Потребни состојки:
– 1 чаша млеко или јогурт со намален процент на лактоза
– 15 грама конзервиран ананас(може и свеж)
– 1 лажица масло од ленено семе
– И малку мраз
Начин на приготвување:
1. Состојките ставете ги во блендер
2. Мешајте се додека не се добие кремаста смеса
3. Добиеното вкусно фрапе се пие меѓу оброциДали сакате да имате рамен стомак, а притоа да уживате во вкусен и хранлив десерт пробајте го ова фрапе од ананас.
Потребни состојк

Пронајдете не на следниве мрежи: