„Чудо од пијалак“ – може да го убие и ракот!

Loading...

Ова “чудо од пијалак”  кружи веќе долго време. Вреди да го имате в предвид. Славниот г-дин Сето се колне во него. Тој сака на јавноста да и се привлече вниманието, особено на оние луѓе кои имаат рак.Овој пијалак може да ве заштити од лошите клетки формирани во вашето тело или да го ограничи нивниот раст ! Г-дин Сето имал рак на белите дробови. Еден познат билкар од Кина, му препорачал да го зема овој лек. Тој го примал овој пијалак 3 месеци редовно и сега неговата здравствена состојба се врати благодарение на овој пијалок! Од проба не боли!
Едноставно е!
Ви треба еден корен од репа, еден морков и едно јаболко кои се комбинираат заедно за да направи сок!
Измијте ги наведените состојки , исечете ги на парчиња, ставете ги во соковник и веднаш испијте го сокот. Можете да додадете лимон за повеќе освежувачки вкус.
Ова „чудо од пикалак“ ќе биде ефикасно за следните заболувања :

1. Спречува да се развиваат клетките на ракот. Не дозволува клетките на ракот да  растат понатаму.
2. Ја спречува болеста на црниот дроб, бубрезите и панкреасот. ( Има можност да излечи и чирови. )
3. Ги зајакнува белите дробови ,спречува добивање на срцев удар и висок крвен притисок.
4. Го зајакнува имунолошкиот систем.
5. Добар е за видот, го елиминира  црвенилото, помага при уморни  или суви очи.
6. Помога да се елиминира болката од физички тренинг,  болка во мускулите.
7. Детоксицира ,го  помага движењето на дебелото црево, помага при запек. Ќе ја направи вашата кожа да изгледа здраво.
8. Ослободување од лошиот здив и инфекции на грлото.
9 Одличен е за превенција и уништување на проблемите со акните..
10.  Помага на оние кои страдаат од полен, при напад од поленска треска.
Не би требало да има несакани дејства , тој има високо хранливи состојки и лесно се апсорбира . Тој е многу ефикасен исто така , ако сакате да ги намалите килограмите. Ќе забележите дека вашиот имунолошки систем ќе се подобри по 2 недели рутинска употреба.
За подобар ефект, испијте го веднаш откако ќе го исцедите во соковникот.Овој пијалак може да ве заштити од лошите клетки формирани во вашето тело или да го ограничи нивниот раст ! Г-дин Сето имал рак на белите дробови.

loading...
Loading...