„Чудо од пијалок“ кој може целосно да ја излечи алергијата!

Loading...

Алергиите се доста честа појава кај луѓето, па затоа треба да се најде соодветен, но и природен начин со кои можете да се заштитите од нив. Ние, ви нудиме еден, но вреден совет кој со сигурност ќе делува!
Состојки:
– 1 морков со средна големина
– 2 големи портокали
– 1/2 краставица со средна големина
– 5-10  листови свежо нане
– парче свеж ѓумбир (околу 1,5 см)

Подготовка:
1. Излупете го овошјето и добро измијте го.
2. Морковот и краставицата исечкајте ја на парчиња, а портокалот раздвоете го на четвртини.
3. Состојките една по една додавајте ги во соковникот, а листовите нане додадете ги меѓу овошјето и зеленчукот.
4. Напитокот чувајте го во фрижидер и пијте го на празен стомак. Ние, ви нудиме еден, но вреден совет кој со сигурност ќе делува!
Состојки:
– 1 морков со ср

loading...
Loading...