ЧУДО ОД СОК: За 5 дена, 3 килограми помалку

Овој сок помага при согорување на калории, го храни нашето теко со витамини и минерали.Состојки:
1 ќитка магдонос
1 лимон
1 чаша вода
Подготовка:
Магдоносот ситно исецкајте го (најдобро во блендер), исцедете го сокот од лимон, прелијте со чаша вода.
Сокот е пропорачливо да се пие наутро на празен желудник, само 5 дена, а после тоа направете пауза од 10 дена.
Овој сок помага при согорување на калории, го храни нашето теко со витамини и минерали.
Освен тоа магдоносот го подобрува варењето на храната. Состојки:
1 ќитка магдонос
1 лимон
1 чаша вода
Под

Пронајдете не на следниве мрежи: