Чупиќ: Чувството е неповторливо

Херојот на ракометниот европски шампион Вардар кој во финалето на Лигата на шампионите го постигна последниот и најзначен гол за историска победа на Вардар вели дека чувството е неверојатно.
-Прекрасно чувство. После натпреварот беше неповторливо. Кога ќе видиш волку народ и колку не сакаат..немам зборови сега, вели во куса изјава за Курир Иван Чупиќ.

 Херојот на ракометниот европски шампион Вардар кој во финалето на Лигата на шампионите го постигна последниот и најзначен гол за историска победа н

Пронајдете не на следниве мрежи: