Чупиќ: Горд што сум Македонец

Херојот на ракометниот европски шампион Вардар кој во финалето на Лигата на шампионите го постигна последниот и најзначен гол за историска победа на Вардар на плоштадот Македонија каде се одржува пречекот за европските шампиони, истакна дека е горд што е Македонец.
-Имам да кажам две работи. Првата е дека мојот крал е Вуко Борозан. А втората… Дојдов во мала земја, но денес сум горд што сум Македонец, кратко посочи неверојатниот Иван Чупиќ.Херојот на ракометниот европски шампион Вардар кој во финалето на Лигата на шампионите го постигна последниот и најзначен гол за историска победа н

Пронајдете не на следниве мрежи: