ДАЛИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Ова детенце денес е холивудска легенда!

Loading...

Познатиот Њујорчанец денес е вистински шармер и еден од најдобрите актери во холивудската индустрија.Тој се прослави со голем број улоги, меѓу кои се оние во филмовите „Кум“, „Разбеснетиот бик“, „Таксист“…
Господин Вито Корлеоне освои три Оскари, од кои два за најдобра главна улога и еден за најдобра споредна улога.
Се смета дека е еден од најдобрите актери на својата генерација. Неговата прва поголема филмска улога беше во филмот „Полека удирај го тапанот“, во 1973 година.

Роберт де Ниро (71), по потекло од Италија, се женел два пати. Ја има посвоената ќерка Дрина и синот Рафаел од првиот брак, како и синовите Џулијан Хенри и Арон Кендрик од долгогодишната врска со Туки Смит.
Кон крајот на 2014 година, актерот се ожени со Грејс Хајтауер со која го имаат синот Елиот.
Тој се прослави со голем број улоги, меѓу кои се оние во филмовите „Кум“, „Разбеснетиот бик“, „Таксист“…

loading...
Loading...