Дали PS4 е последна конзола?

Иако купувањето на последните конзоли за играње некогаш беше вистинска церемонија, времињата се менуваат и ништо чудно Play Station 4 да биде последната јавно достапна конзола.
Продажбата на игри за 2012 година е намалена за 22%. Изјавата што ја има дадено за Хафингтон Пост, Логан Декер, главниот уредник на магазинот PC Gamer не е ни малку оптимистичка за иднината на конзолите.
„Како што јас го гледам ова, конзолата е уред кој ве штити од играње игри кои не сте ги платиле“. Декер исто така додава дека ова е „брутално време“ и најверојатно не е нешто што фирмите кои што произведуваат игри можат да си го дозволат.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Иако купувањето на последните конзоли за играње некогаш беше вистинска церемонија, времињата се менуваат и ништо чудно

Пронајдете не на следниве мрежи: