Дамјан Стојановски мора да оди на итна операција по најновата повреда

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Дамјан Стојановски, повторно се соочува со пауза откако на натпреварот со Велика Британија во саботата го повреди коленото.Лекарските прегледи покажаа дека се скинати предните вкрстени лигаменти на десното колено.
Стојановски ќе мора итно да биде опериран, а во тој случај, заедно со рехабилитацијата, паузата ќе трае меѓу шест и седум месеци.
Репрезентативецот на Македонија претходно имаше слична повреда, но на левото колено. Ова е сериозен удар за составот на селекторот Драган Раца во пресрет на следните четири натпревари до крајот на квалификациите за ЕП 2017.Лекарските прегледи покажаа дека се скинати предните вкрстени лигаменти на десното колено.
Стојановски ќе мора итно да биде опериран, а во

Пронајдете не на следниве мрежи: