Даниел Рикардо е новата замена за Марк Вебер

Тимот на Ред Бул најде замена за Марк Вебер.Австралијанецот кој најави пензионирање по крајот на оваа сезона, Марк Вебер, ќе биде заменет со 24 годишниот талентиран возач Рикардо.
Инаку, Рикардо од 2008-мата година е член на Ред Бул Јуниор, па како еден од најталентираните возачи, се очекува да достојно го замени Марк Вебер во тимот на Ред Бул.
Марк Вебер забележа видливи резултати во екипата на Ред Бул. Во тимот е од 2007-мата година, првото искуство во формула 1, австралијанецот го забележа во 2002-рата, на домашен терен, на Австралија Гранд Прикс, првата победа ја забележа седум години подоцна, на трката во Германија, а последната победа ја забележа на трката за Големата Награда за Велика Британија ланската сезона.Австралијанецот кој најави пензионирање по крајот на оваа сезона, Марк Вебер, ќе биде заменет со 24 годишниот талентир

Пронајдете не на следниве мрежи: