Џастин Бибер повторно уапсен!

Loading...

После неговото судење поради уличните трки во Мајами, Џастин Бибер е повторно затворен. Џастин е уапсен во неговата родна Канада, поточно во Торонто, поради напад врз возач на лимузина, кој се случил на 30 декември откако возачот ги примил во возилото пејачот и петмината негови пријатели пред еден ноќен клуб.
Кога дошле до хотелот, тие шестмина го нападнале возачот и го тепале по грбот и главата се додека не ја слушнале полицијата и побегнале.
Џастин овој пат сам се предаде на полицијата, а пред судот ќе излезе на 30 март.

Младиот Канаѓанец, кој има зелена карта за претстој во Америка, би можел да остане без тоа право. Група загрижени Американци на страниците на Белата куќа покрена петиција за одземање на зелената карта на Џастин Бибер, затоа што ја срамоти нивната нација, опасен е, и тоа е лош пример за тинејџерите.
Петицијата за само една недела собра 165.000 потписи, што е за 65.000 потписи повеќе отколку што е потребно петицијата да биде поставена на разгледување во Белата куќа.Џастин е уапсен во неговата родна Канада, поточно во Торонто, поради напад врз возач на лимузина, кој се случил на 30 декември откако возачот ги пр

loading...
Loading...