Давид Бабунски: Благодарам со цело срце на Македонија

Младиот и талентиран фудбалер од екипата на Барселона „Б“ не го криеше своето задоволство по мечот со селекцијата на Бугарија.Давид Бабунски одигра феноменална партија за селекцијата на Македонија на пријателскиот натпревар против селекцијата на Бугарија.
Доби шанса во 59-тата минута, при резултат 0-0, заменувајќи го очајниот Горан Пандев, и внесе голема свежина и квалитет во нашата игра.
Младиот фудбалер кој е голема надеж на македонскиот фудбал не го криеше своето задоволство и среќа па напиша интересен статус на својот фејсбук профил.
„Немам зборови да го опишам ова чувство, благодарам со цело срце на Македонија. Никогаш нема да го заборавам овој ден“ напиша Давид Бабунски.
Фото: архиваДавид Бабунски одигра феноменална партија за селекцијата на Македонија на пријателскиот натпревар против селекцијата н

Пронајдете не на следниве мрежи: