Давид Бабунски дебитираше за Барселона „Б“

Давид Бабунски дебитираше за екипата на Барселона „Б“.Македонскиот фудбалски интернационалец своето деби го забележа на натпреварот со Луго во рамките од Втората Лига на Шпанија.
Младиот Давид Бабунски во 70-тата минута влезе на натпреварот заменувајќи го стрелецот на првиот погодок за Барселона „Б“, Хоан Роман.
Македонската спортска јавност очекува Давид да се најде повторно во списокот на нашиот селектор Чедомир Јаневски за претстојните два квалификациски натпревари со Велс и Шкотска.Македонскиот фудбалски интернационалец своето деби го забележа на натпреварот со Луго во рамките од Втората Лига на Шп

Пронајдете не на следниве мрежи: