Дејан Блажевски го засилува Хајдук!!!

Најдобриот фудбалер од домашниот шампионат, фудбалерот на Турново, Дејан Блажевски, популарниот „Шиле“, најверојатно го засилува хрватски Хајдук, пренесува „Јутарњи“.Капитенот и најдобар играч на екипата на Турново, Дејан Блажевски, најверојатно би можел да го засили хрватски Хајдук, пренесува „Јутарњи“.
Според истиот извор, се е договорено, но се чека “зелено светло“ на претседателот на Хајдук Марин Брбиќ, спортскиот директор Јенс Андерсон и секако тренерот Игор Тудор.
Хајдук е во финансиска криза, и тоа веќе целата спортска јавност во Хрватска го знае, па прашање е колку ли би можел да издвои хрватскиот тим на сметка „обештетување“ за Дејан Блажевски, па Турновци очекуваат добар профит од овој најавуван трансфер.
Според “трансфермаркет“ Дејан Блажевски има фантастична вредност на трансфер пазарот која изнесува околу 600 000 евра.Капитенот и најдобар играч на екипата на Турново, Дејан Блажевски, најверојатно би можел да го засили хрватски Хајдук,

Пронајдете не на следниве мрежи: