Џеко и Игуаин го засилуваат Арсенал ?

Loading...

Според голем број на медиуми, Гонзало Игуаин е играч на Арсенал. Медиумите тврдат дека Игуаин со Топџиите потпишал петгодишен договор, откако Арсенал и Реал се договориме за цена која изнесува 22 милиони евра.
Игуаин оваа сезона ретко добиваше шанса во стартната постава на Реал и постигна 14 погодоци.  
Покрај Игуан Арсен Венгер ќе се обиде да го ангажира и Босанскиот напаѓач од Манчестер Сити Џеко и на тој начин да дојде до долго очекуваниот трофеј во Премиер лигата.Според голем број на медиуми, Гонзало Игуаин е играч на Арсенал. Медиумите тврдат дека Игуаин со Топџиите потпишал пет

loading...
Loading...