Денес облачно со повремен дожд- Од утре пресврт во времето

Loading...

Претпладне променливо облачно, во источните делови со слаб локален дожд.Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Минималната температура од 3 до 8, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 10 до 18 степени.
Во Скопје умерено облачно, попладне со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Температурите од 4 до 15 степени.
Од понеделник следува период на стабилно и суво време со пораст на дневната температура.
 Попладне постепено облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено вдолж Повардарието и на исток. Минимална

loading...