Денес сончево време со температура до 21 степен

Loading...

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во текот на ноќта ќе има и слаб локален дожд. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната  од 17 до 23 степени.
Во Скопјe сончево и топло со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

Од среда следува период на променливо облачно време со повремен локален дожд, а дневната температура ќе опадне за пет до седум степени.Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната  од 17 до 23 степени.
Во Скопјe сончево и топло со слаб јужен ветер. У

loading...
Loading...